Pokud se ti líbí můj blog a chceš být mojím Sbéčkém tak napiš do komentáře ráda spřátelým:-)

Srpen 2010

Lepší pozdě nežli později

22. srpna 2010 v 22:37 | medvidecek18 |  Filmy

Lepší pozdě nežli později

Originální název: Something's Gotta Give
Žánr: Komedie, Romantický
Rok výroby: 2003
Režie: Nancy Meyers


Harry Sanborn (Jack Nicholson) je stárnoucí playboy. Ale jeho libido si uplývající léta zásadně nepřipouští. Jenomže jeho tělesná schránka je jiného názoru a tak když ho v průběhu milostné schůzky s nejnovějším objevem Marin (Amanda Peet) chytnou záda, musí si Harry připustit, že už není tím, čím býval. Brzy se však objeví ošetřovatelka. Je jí úspěšná rozvedená dramatička a zároveň Marinina matka Erica (Diane Keaton). Jaké překvapení, Harry se zamiluje do ženy, která není o více než o půl století mladší než on. Právě v té chvíli se objeví mladý lékař (Keanu Reeves) a začne Ericu svádět. Harry bude muset o svou lásku bojovat.
Keanu Reeves

22. srpna 2010 v 22:20 | medvidecek18 |  Herci

Keanu Charles Reeves

Povolání: Herec
Věk: 45
Datum narození: 2. 09. 1964
Místo narození: Beirut, Libanon
Znamení: Panna
Výška: 186 cm
Člen skupiny: DogstarsSe narodil v Bejrútu, kde jeho matka Patricie pracovala v jednom z místních klubů jako tanečnice, kde se seznámila s geologem Samuelem Nowlinem Reevsem. Jeho o dva roky mladší dcera Kim, se narodila na předměstí australského Sydney.Jméno Keanu mu přinesl jeho otec čínsko-havajského původu Samuel Reeves. Práce geologa a neustálé cestování ho nakonec odvedly od rodiny. Keanu už jako dvouletý přišel o otce.

Keanu jako teenager zakotvil v Kanadě, kde se v šestnácti letech začal studovat torontskou vyšší hereckou školu (High School of Performing Arts), odkud ho ovšem pro nesoustředěnost a vzpurnost po roce vyhodili.

V sedmnácti letech si začal vydělávat: nejprve v obchodě se sportovními potřebami, ale stále víc ho lákalo herectví a film. Poprvé se objevil na televizních obrazovkách v kanadské televizní show. První filmovou roli si zahrál v patnácti letech ve filmu Lištičky.

Po několika malých úspěších se Reeves odhodlal k zásadnímu rozhodnutí sbalit kufry a vyrazil do Los Angeles. Nejprve zde hrál role odpovídající jeho věku, tedy rebelující mladíčkové. Jeho filmoví hrdinové se bouřili proti světu, rodičům i vlastnímu dospívání v Okraji řeky, Princi z Pensylvánie , Trvalém záznamu, Předešlé noci i Rodičovství.

Film, kde si výrazně získal své fanoušky byl Nebezpečná rychlost. Jako člen protiteroristického komanda v L.A. zachraňuje vyděšená rukojmí z jedoucího autobusu. Situace se zdá bezvýchodná, pokud klesne rychlost jízdy pod padesát mil za hodinu, exploduje bomba, která je v autobusu ukrytá. Keanu si zde poprvé zahrál akčního hrdinu. Publikum překvapil chladností a soustředěností, ale také pohotovostí.

Přes svou lásku k jízdě Reeves překvapil Hollywood, když odmítl vysoce výnosnou roli téměř za dvanáct milionu dolarů v Nebezpečné rychlosti II. Místo toho zvolí vedlejší roli asistenta samotného Lucifera ve filmu Ďáblův advokát
Ve filmu Matrix (1999) si zahrál mladého hrdinu, který zachraňuje Zemi ze spárů počítačové struktury a ukázal se svým fanouškem opět v novém světle.

Keana poznamenalo v životě velké neštěstí. Když se mu po čtyřletém vztahu s Jennifer Symeovou mělo narodit dítě, přišlo na svět mrtvé. Mrtvá holčička dostala jméno Ava Archer Syme-Reeves. V dubnu 2001 zemřela i Jennifer Syme, byla zabita při autonehodě. Je pohřbená vedle své dcery ve Westwood Village v Los Angeles. Aby Keanu alespoň trochu zapomněl, ponořil se do tvrdé práce.
Když nenatáčí vystupuje se svou kapelou Dogstars s pořádá turné po Americe, Kanadě, Evropě a Japonsku.

Keanu Reeves, Dům u jezera

Děkuji že jste navštívili můj blog a těším se na Vaši další návštěvu!!!